Český hlas ve Windows 10
Thread poster: Milan Condak
Milan Condak
Milan Condak  Identity Verified
Local time: 00:00
English to Czech
Nov 16, 2018

Aktualizace 15.11.2018 mi přinesla možnost "Předčítání" česky. K dosavadnímu hlasu "Microsoft Zira Desktop - Englixh (United States)" přibyl hlas "Microsoft Jakub - Czech (Czech Republic)".

Pro vyzkoušení stiskněte "Klávesu Windows+Ctrl+Enter".

Můžete využít při poslechu zdrojového nebo přeloženého textu nebo při nácviku tlumočení.

Diktovat text a ovládat zařízení jen hlasem je i nadále dostupné jen anglicky (EN-US, -GB, -CA
... See more
Aktualizace 15.11.2018 mi přinesla možnost "Předčítání" česky. K dosavadnímu hlasu "Microsoft Zira Desktop - Englixh (United States)" přibyl hlas "Microsoft Jakub - Czech (Czech Republic)".

Pro vyzkoušení stiskněte "Klávesu Windows+Ctrl+Enter".

Můžete využít při poslechu zdrojového nebo přeloženého textu nebo při nácviku tlumočení.

Diktovat text a ovládat zařízení jen hlasem je i nadále dostupné jen anglicky (EN-US, -GB, -CA, -IN, -AU), francouzsky, německy, japonsky, čínsky a španělsky.

Vyvojáři mohou využívat i přepis české řeči do textu, viz například již dříve zmiňovaný web https://www.realspeaker.net/ .

Milan
Collapse


alex suhoy
 
EvaVer (X)
EvaVer (X)  Identity Verified
Local time: 00:00
Czech to French
+ ...
Proboha proč? Nov 17, 2018

pokud tedy nejste zrakově postižený

 
Milan Condak
Milan Condak  Identity Verified
Local time: 00:00
English to Czech
TOPIC STARTER
Zatím nejsem zrakově postižený Nov 17, 2018

EvaVer wrote:

pokud tedy nejste zrakově postižený


Děkuji za názor.

Před lety jsem četl článek, který napsal slepý překladatel. Čeština tehdy neměla ve Windows podporu ani na čtení, ani na diktování. Zrakově postižení si nejprve koupili drahý SW a dodatečně na něj získali příspěvek. I tito lidé čtou v překládají cizojazyčné texty.
Někdo nemá perfektní výslovnost a tak v prezentaci místo svojí řeči může použít syntetický hlas. Doposud byla možnost si hlas (hlasy) koupit. Nyní je jeden český hlas součástí operačního systému.

Dodatek: dnes odpoledne jsem o funkci předčítání mluvil se synem; jeho dcera (moje vnučka) má tři a půl roku a na počítači už "píše" více než jeden měsíci; má zapnutý "caps lock", protože na klávesnici jsou jenom velká písmena (kromě řady s diakritikou); co napíše, to slyší a polovinu klávesnice už prý umí. Alespoň jsem se dozvěděl, co se u nás doma děje.

Milan

[Edited at 2018-11-17 16:13 GMT]


 


There is no moderator assigned specifically to this forum.
To report site rules violations or get help, please contact site staff »


Český hlas ve Windows 10






Wordfast Pro
Translation Memory Software for Any Platform

Exclusive discount for ProZ.com users! Save over 13% when purchasing Wordfast Pro through ProZ.com. Wordfast is the world's #1 provider of platform-independent Translation Memory software. Consistently ranked the most user-friendly and highest value

Buy now! »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »